WYNAJEM

Wynajem koparko-ładowarek

Wynajem koparko-ładowarek to doskonała alternatywa dla zakupu. Usługa pozwala zaoszczędzić pieniądze, a także przyspiesza czas, w jakim maszyna jest gotowa do pracy na placu budowy. Zakup zwykle wiąże się z koniecznością uzyskania kredytu, a na decyzję i sfinalizowanie transakcji trzeba czekać wiele dni. Jeśli Twoja koparko-ładowarka uległa awarii, a przestój w pracy naraża Cię na wysokie straty, skorzystaj z naszej oferty.

Dysponujemy trzema modelami koparko-ładowarek na wynajem. Łączą one w sobie funkcję klasycznej koparki z urządzeniem do załadunku. Oferujemy modele marek Volvo i JCB, wyposażone w silnik typu Diesel o mocy 92-100 KM. Zależnie od potrzeb i rodzaju wykonywanej pracy możesz wybrać odpowiednią dla siebie głębokość kopania, wysokość załadunku i pojemność łyżki. Jeśli nasze koparko-ładowarki są dla Ciebie zbyt duże i nie sprawdzą się w ciasnych przestrzeniach, polecamy również wynajem minikoparek, które znajdziesz w ofercie wypożyczalni.

Jakie uprawnienia są potrzebne do obsługi koparko-ładowarki?

Aby obsługiwać koparko-ładowarkę trzeba mieć prawo jazdy kategorii B, upoważniające do kierowania wszelkimi pojazdami wolnobieżnymi. Ponadto należy się postarać o specjalne uprawnienia, wydawane na postawie ukończonego kursu operatora koparko ładowarki. Aby do niego przystąpić, musisz mieć:

  • ukończone 18 lat,
  • podstawowe wykształcenie,
  • zaświadczenie lekarskie o zdolności do pracy jako operator.

Osoby ubiegające się o uprawnienia najczęściej wybierają szkolenia dające III klasę uprawnień, ponieważ pozwalają one na obsługę wszystkich typów koparko-ładowarek. Na kurs może się zapisać każdy – nawet jeśli do tej pory nie miałeś styczności z pojazdami wolnobieżnymi. Szkolenie obejmuje zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Potwierdzenie zdobytych kwalifikacji stanowi świadectwo oraz wpis do książki operatora maszyn roboczych.