WYNAJEM

Wynajem agregatów prądotwórczych

Oferujemy wynajem agregatów prądotwórczych, czyli niezastąpionych urządzeń w miejscach, gdzie brakuje dostępu do standardowego zasilania z sieci, a jest ono niezbędne do pracy maszyn lub oświetlenia terenu. Takie sytuacje są typowe na placach budowy, a także w miejscach organizacji imprez plenerowych. Zasilanie awaryjne jest też niezbędne w placówkach i zakładach, w których przerwa w dostawie prądu wiąże się z bezpośrednim zagrożeniem zdrowia, życia lub dużymi stratami materialnymi.

Jeśli potrzebujesz alternatywnego zasilania na potrzeby jednorazowej imprezy lub inwestycji budowlanej, wypożyczalnia Mobil Serwis oferuje wynajem agregatów prądotwórczych na korzystnych warunkach. W asortymencie mamy kilka typów urządzeń, które różnią się maksymalną mocą oraz napędem. Na potrzeby dużych placów budowy i koncertów polecamy agregaty Fogo o mocy do 320 kVA. Potrzeby małego warsztatu serwisowego zaspokoi agregat Honda o mocy 2,8 kVA. Oferujemy też wynajem agregatów ze specjalnym wyciszonym napędem.

Jak działa agregat prądotwórczy?

Zasada działania agregatu prądotwórczego nie jest skomplikowana. Posiada on silnik spalinowy wewnętrznego spalania, dzięki czemu urządzenie zamienia energię wytworzoną poprzez spalanie paliwa w energię mechaniczną, tym samym wprawiając w ruch wirnik prądnicy. Wirnik natomiast generuje siłę elektromotoryczną – jest to możliwe, ponieważ ulega on obracaniu, co powoduje zmianę strumienia magnetycznego. Ona z kolei prowadzi do wytwarzania się prądu elektrycznego w obwodzie stojana.

Na rynku dostępne są różne rodzaje agregatów prądotwórczych. W zależności od rodzaju urządzenia może się ono charakteryzować rozruchem ręcznym, automatycznym, za pomocą szarpaka bądź pobierającym startową energię z akumulatora. Posiadanie agregatu prądotwórczego bardzo często okazuje się pomocne. Jest to jednak spory wydatek, dlatego my oferujemy wynajem tego urządzenia. Cena zależy od warunków wynajmu i czasu, na jaki potrzebujesz wypożyczyć agregat. Taka opcja może okazać się znacznie korzystniejsza niż zakup nowego urządzenia.