Wynajem koparek

Wynajem koparek to idealna propozycja dla osób potrzebujących odpowiednich maszyn do robót ziemnych. Wykorzystywane są przede wszystkim do oddzielania urobku od gruntu oraz jako urządzenia przeładunkowe. Koparki są najczęściej stosowane przy pracach ziemnych, budowlanych, drogowych, a także w górnictwie. Wyposażone są w specjalny wysięgnik z łyżką. Niektóre modele posiadają chwytak, frezarkę lub młot wyburzeniowy. Bardzo popularne na wynajem są koparki jednonaczyniowe, posiadające jedno naczynie. Pracują one w cyklu przerywanym, co nieco wydłuża wykonywane czynności. Dostępne są również koparki wielonaczyniowe, które mają wiele naczyń, dzięki czemu mogą pracować w trybie ciągłym. Zazwyczaj wykorzystuje się je w górnictwie. W naszej ofercie znajduje się także wynajem minikoparek, czyli koparek charakteryzujących się mniejszymi gabarytami.

Na jakich terenach wykorzystywane są koparki gąsienicowe?

Koparki gąsienicowe to maszyny poruszające się na tzw. gąsienicach, dzięki czemu mogą pokonywać różne przeszkody znajdujące się w terenie. Ich ciężar rozłożony jest na dużą powierzchnię, co sprawia, że pojazd zyskuje lepszą przyczepność do podłoża. Ponadto ograniczone jest grzęźnięcie i poślizg maszyny na terenach:

  • bagnistych,
  • pustynnych,
  • charakteryzujących się niestabilnością podłoża.

Koparki gąsienicowe mają lepsze właściwości trakcyjne niż zwykłe koparki kołowe, dlatego są tak chętnie wybierane, zwłaszcza do pracy w trudno dostępnych miejscach. Maszyny doskonale radzą sobie z wjazdem na każdy plac budowy. Zazwyczaj poruszają się z prędkością 20-35 km/h, więc są nieco wolniejsze od koparek kołowych, ale za to mogą wykonać więcej prac.