Wynajem koparko-ładowarki – dlaczego się opłaca?

Wynajem profesjonalnych sprzętów zyskuje coraz bardziej na popularności. Ten zwyżkujący trend widoczny jest również w branży budowlanej, gdzie wypożyczanie ciężkiego sprzętu stało się już niemal normą. Polskie firmy świadczące usługi budowlane, a wśród nich również te związane z pracami ziemnymi coraz częściej decydują się na wynajem pojazdów transportowych czy koparek. Popyt na tego typu rozwiązania zachęca wypożyczalnie sprzętu do poszerzania swojej oferty i dopasowywanie jej do potrzeb dzisiejszego klienta. Dlaczego wynajem ciężkiego sprzętu się opłaca?

Aby przedstawić korzyści płynące z takich rozwiązań, najlepiej skupić się na jednym ze sprzętów, które są niezbędne w czasie prac budowlanych czy ziemnych. Idealnym przykładem może być tutaj wynajem koparko-ładowarki. Jest to jedno z tych narzędzi w branży, które cieszy się szczególną popularnością. Widać to choćby po cenach, które w ostatnich latach są mocno zwyżkujące. Wzrost kosztów zakupu koparko-ładowarki sprawia, że przestaje to opłacać, gdyż tego typu inwestycje zwracają się po dłuższym czasie, niż to miało miejsce jeszcze kilka lat temu.

Minimalizacja kosztów dzięki wynajmowi maszyn

Tak jak to zostało opisane wcześniej, zakup koparko-ładowarki przestaje mieć sens przez zbyt wysokie koszty, jakie przedsiębiorstwa musiałby ponieść na samym początku. Niewiele z nich jest gotowych zaciągnąć kredyty, by rozwinąć swoje firmy i wzbogacić się o sprzęt ułatwiający prace ziemne. Na taki krok z pewnością nie mogą pozwolić sobie mniejsze firmy, nie pozyskujące zbyt wiele zleceń, które mogłyby pokryć koszty ewentualnych zaciągniętych pożyczek. Dlatego wiele przedsiębiorstw związanych z branżą budowlaną decyduje się na wynajęcie tego typu sprzętu. Choć pomysł może zdawać się ryzykownym posunięciem, to ma on wiele plusów, które warto rozważyć.

Pierwszą i najważniejszą kwestią związaną z wynajmem koparko-ładowarki jest fakt, że przedsiębiorstwa nie ponoszą kosztów utrzymania sprzętu przez cały rok. Można powiedzieć, że delegują ten obowiązek na firmę wypożyczającą. Ze strony przedsiębiorstwa budowlanego nie ma więc konieczności przeprowadzania prac konserwatorskich, naprawczych czy zabezpieczania sprzętu w czasie postoju. Wynajęcie koparko-ładowarki jest opłacalne szczególnie w przypadkach, gdy dane zlecenie jest krótkoterminowe, a termin jego ukończenia niezbyt odległy.

Wynajem koparko-ładowarki jest wygodny

Na wynajem ciężkiego sprzętu powinny decydować się przede wszystkim przedsiębiorstwa budowlane lub wykonujące roboty ziemne w różnych częściach kraju czy nawet świata. Transport jednej tylko koparko-ładowarki potrafi wygenerować ogromny koszt. A co jeśli w czasie zlecenia potrzebne będzie kilka tego typu sprzętów? Pomijając już kwestie finansowe, to już sam transport jest czynnością czasochłonną. Czas – szczególnie w zleceniach krótkoterminowych – ma duże znaczenie. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzi kilka zleceń następujących po sobie w niewielkich odstępach. Wynajmując koparko-ładowarkę od firmy znajdującej się blisko miejsca wykonywania zlecenia, oszczędzamy czas i pieniądze. Sprzęt znajduje się już niemal na miejscu, a więc pozostaje tylko transport załogi.

Wynajem koparko-ładowarki to również wygoda, jeśli w grę wchodzi jednorazowe zlecenie. Przedsiębiorca nie realizujący danego zadania zbyt często, nie jest zmuszany do zakupu narzędzia, z którego zazwyczaj nie będzie musiał korzystać. Wynajmując koparko-ładowarkę firma nie zamraża swojego kapitału w sprzęcie niepracującym przez większość roku.

Wyższe zarobki poprzez wynajem koparko-ładowarki

Można śmiało użyć stwierdzenia, że niepracująca na swoje utrzymanie maszyna, to niepotrzebna maszyna. I z pewnością większość przedsiębiorstw budowlanych się z tym zgodzi. Nie dość, że trzeba ponieść koszt początkowy związany z zakupem, to jeszcze późniejsze garażowanie, konserwacja i dbanie o zalegający bądź co bądź sprzęt generuje ogromne wydatki. Dlatego, by zwiększyć zarobki,  jakie pojawiają się nawet z mniejszych zleceń, warto rozważyć wynajem koparko-ładowarki lub innych tego typu maszyn. Koszty wypożyczenia niejednokrotnie może być o wiele niższy, niż te związane z utrzymaniem sprzętu. Co za tym idzie, korzyści finansowe z każdego zlecenia mogą być jeszcze bardziej satysfakcjonujące.

Na co zwrócić uwagę podczas wynajmu koparko-ładowarki?

Na co więc zwrócić uwagę, jeżeli właściciele przedsiębiorstwa zdecydują się na wynajem maszyn?

Należy przede wszystkim współpracować z wypożyczalniami sprawdzonymi. Nie warto wybierać ofert wynajmu sprzętu, opierając się wyłącznie na niskiej cenie usługi. Analizując ogłoszenia, trzeba pamiętać o powszechnie znanej zasadzie, że tanio niekoniecznie oznacza dobrze. I ma to również przełożenie na wynajem maszyn. Warto wybierać sprzęt oferowany przez sprawdzone firmy. Można w tym celu skonsultować się z innymi przedsiębiorcami korzystającymi z usług wypożyczalni albo skorzystać z rankingów czy pozostawionych opinii w internecie.

Decydując się na sprawdzoną firmę wypożyczającą sprzęt budowlany,  zyskuje się większą pewność co do sprawności maszyn. A to przekłada się na szybkość realizacji zleceń, wygodę pracy, a co najważniejsze – na bezpieczeństwo wszystkich pracowników.

Jak widać, wynajem sprzętu to wygodne rozwiązanie, które powinno wziąć się pod uwagę przed kolejnym zleceniem. Wynajem koparko-ładowarki i innych tego typu maszyn z pewnością pozwoli na zwiększenie komfortu pracy, ale również korzyści finansowych płynących z wykonywanych prac.

WIĘCEJ AKTUALNOSCI:

wynajem koparko-ladowarki

Jaką koparko-ładowarkę wynająć?

Dostałeś właśnie świetne zlecenie, do którego potrzebna jest koparko-ładowarka, ale niestety nie dysponujesz odpowiednim wyposażeniem? A może goni Cię termin wykonania prac, a Twoja maszyna właśnie