Jaką koparko-ładowarkę wynająć?

Dostałeś właśnie świetne zlecenie, do którego potrzebna jest koparko-ładowarka, ale niestety nie dysponujesz odpowiednim wyposażeniem? A może goni Cię termin wykonania prac, a Twoja maszyna właśnie odmówiła posłuszeństwa lub posiadasz za mało sprzętu i obawiasz się, że nie zdążysz wykonać umówionego zlecenia na czas? W tych oraz wielu innych sytuacjach ratunkiem jest wypożyczalnia sprzętu budowlanego. Dzięki wynajęciu niezbędnych maszyn zyskasz gwarancję dotrzymania wszelkich terminów.

Wynajem sprzętu budowlanego

Dzięki możliwości wypożyczenia potrzebnych maszyn budowlanych każdy może rozwinąć swoją firmę o nowe usługi, bez konieczności inwestowania już na samym początku ogromnych pieniędzy w ciężki sprzęt. Wynajem sprzętu budowlanego jest doskonałą alternatywą dla kosztownego zakupu. Daje bardzo wiele możliwości – pomaga rozbudować działalność, ratuje w kryzysowych momentach (np. gdy zepsuje się prywatna maszyna), zwiększa wydajność pracy.

Decydując się na takie rozwiązanie, warto skorzystać z usług sprawdzonej i polecanej wypożyczalni sprzętu budowlanego, takiej jak Mobil Serwis. W przypadku wynajmu koparko-ładowarki należy nie tylko przeanalizować cenę takiej usługi, ale również możliwości transportu wybranej maszyny na wskazane miejsce. Mamy w swojej ofercie do wyboru aż trzy modele koparko-ładowarek i zapewniamy dowóz sprzętu do wybranego przez klienta punktu.

Wybór koparko-ładowarki

W ofercie firmy znaleźć można trzy modele koparko-ładowarek, które różnią się wybranymi parametrami. Przed decyzją o wypożyczeniu konkretnej maszyny warto przeanalizować, który wariant najlepiej sprawdzi się w danym rodzaju pracy, adekwatnie do realizowanego zlecenia.

VOLVO BL71

Koparko-ładowarka VOLVO BL71 to uniwersalny sprzęt, ważący 8,5 tony oraz dysponujący silnikiem diesla o mocy 95 KM. Maszyna ta posiada zarówno wszystkie możliwości zwykłej pneumatycznej koparki kołowej, jak i dodatkowy ładowacz czołowy. Można nią kopać na głębokość 5,3 m, natomiast łyżka posiada pojemność do 1m³. Pełne podniesienie przedniej łyżki trwa około sześciu sekund, natomiast jej powrót do pozycji pierwotnej zajmuje nie dłużej niż trzy sekundy. Sprzęt jest zwrotny i odporny na duże obciążenia, co pozwala na wykonywanie pełnego zakresu prac budowlanych i ziemnych w bezproblemowy sposób. Warto pamiętać, iż maszyny tego producenta powszechnie uznawane są za niezawodne. Po porównaniu parametrów technicznych VOLVO BL71 z dwoma innymi wariantami koparko-ładowarek, oferowanymi przez wypożyczalnię, ten model uznać można za pośredni wybór.

JCB 3CX

Koparko-ładowarka JCB 3CX to najmniejszy, a zarazem najbardziej ekonomiczny model spośród wszystkich oferowanych maszyn. W porównaniu z pozostałymi dwoma wariantami, ten posiada najniższą moc silnika, wynoszącą 92 KM, co wiąże się z niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Doskonale sprawdzi się więc przy mniejszych zleceniach, świetnie radząc sobie z zadaniami i nie generując przy tym wysokich kosztów podczas pracy. Pojemność łyżki JCB 3CX, podobnie jak w modelu VOLVO, wynosi 1m³, a wysokość wyładunku to 2,7 m. Ta maszyna kopie na głębokość niespełna 6 m i jest bardzo zwrotna. Uważana jest za najpopularniejszy model marki, a zarazem jedną z najlepszych koparko-ładowarek na świecie. Taką opinię zyskała m.in. dzięki swojej wszechstronności, gdyż świetnie pracuje na różnych terenach – placu budowy, w mieście oraz na trudnym gruncie. Można ją wykorzystać np. do następujących prac:
– kopanie rowów,
– wyrównywanie terenu,
– przewóz ładunków,
– wszelkie prace związane z robotami ziemnymi.

JCB 4CX

Koparko-ładowarka JCB 4CX to wariant dający zdecydowanie największe możliwości swoim użytkownikom podczas pracy. Model ten odznacza się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Wyróżnia się nie tylko mocą, gdyż posiada silnik diesla 100 KM, ale również:
– pojemnością łyżki, wynoszącą 2,84 m³;
– wysokością załadunku, wynoszącą 3,19 m.
Jest to największa oraz najcięższa z proponowanych przez naszą wypożyczalnię koparko-ładowarek, bowiem JCB 4CX to sprzęt o wadze 8,66 t. Doskonale nadaje się do prac nad dużymi zleceniami. Jest wydajna, a zarazem komfortowa w użytkowaniu oraz – co najważniejsze – bezpieczna w obsłudze dla operatora. Za komfort kierowcy odpowiada m.in. wygłuszona kabina. Ten model koparko-ładowarki jest kompaktowy i zwrotny, nawet pomimo posiadanej mocy. Przednie oraz boczne szyby zapewniają operatorowi bardzo dobrą widoczność. Maszyna swobodnie pokonuje napotkane przeszkody nawet na bardzo nierównym terenie. Sprzęt powszechnie uznawany jest za wydajny oraz dostatecznie ekonomiczny, jak na możliwości które daje swoim użytkownikom.

Wynajem koparko-ładowarki – jak dokonać wyboru?

Decydując się na wynajem ciężkiego sprzętu, jakim jest koparko-ładowarka należy przede wszystkim:
– znaleźć solidną i niezawodną wypożyczalnię,
– przeanalizować rodzaje prac do wykonania,
– przeanalizować możliwości dostępnego do wynajęcia sprzętu,
– wybrać wariant, najlepiej spełniający oczekiwania.

Reasumując, wypożyczanie sprzętu budowlanego niesie za sobą wiele zalet, jednakże przed dokonaniem wyboru należy bardzo dokładnie przeanalizować wszelkie aspekty zlecenia oraz możliwości wynajmowanej maszyny, tak aby praca przyniosła jak najwięcej korzyści.

WIĘCEJ AKTUALNOSCI: