ANTONINA
ŻARNAWSKA

Poznajcie naszą
Tosię.

antonina - Antonina Żarnawska
logoZ czarnym - Antonina Żarnawska

Urodziła się 27.04 2007 w Ostrowi Mazowieckiej. Od urodzenia wychowyuje się z rodzicami i siostrą na Rancho WRC Bronko w Broku. Jej przygoda z końmi rozpoczęła się w wieku 3 lat kiedy dostała kucyka od starszej siostry. Od kiedy zaczęła dobrze chodzić nie rozstawała się ze swoim ulubieńcem. W wieku 5 lat rozpoczęła profesjonalne treningi sportowe pod okiem utytułowanego zawodnika, trenera a zarazem ojca – Michała Żarnawskiego. W nagrodę za duże postępy przemierzała kanno wraz z mamą tatą i siostrą urokliwe zakątki pobliskiej Puszczy Białej.

2015

Pierwsze kroki na zwodach sportowych Horse Merschipe
na Rancho Janiowe Wzgórze postawiła w wieku 8 lat na koniu Jack Golden Slide.

2015/16

Kolejne dwa lata pracy i obycia na zawodach przyniosły pierwsze zwycięstwo w wieku 10 lat w konkurencji REINING Under 13yo organizowanych przez  NRHA na Rancho Janiowe Wzgórze na koniu Jack Golden Slide.

2018

Kolejne zwycięstwo to już Mistrzostwo Polski w konkurencji REINING organizowanej prze AQHA w wieku 11 lat na koniu Tinsel Smart Doc. Zwycięstwo dało jej kwalifikacje do udziału w Mistrzostwach Świata organizowanych w USA stanie Ocklachoma – mecce amerykańskiego jeździectwa – Western. W zawodach tych w różnych konkurencjach brało udział 1200 koni i jeźdźców. Prestiu i rangi temu wydarzeniu nadaje fakt, że jedynymi przedstawocielami Europy na konkursie była i przedstawicielka Dani i Tosia z Polski

Organizacja takiego przedsięwzięcia jak wyjazd na ogromne  zawody postawiła rodzinę przed nielada wyzwanie. Sprawa była bardzo skomplikowana pod względem logistycznym i bardzo obciążająca pod względem finansowym. Zdeterminowani rodzice i znajomi zaczęli na szeroką skalę  szukać wsparcia do zrealizowania ogromnej szansy dla Tosi pod względem przyszłej kariery jak również spełnienia jej i rodziny ogromnego marzenia.

 

2019

logoMS 3 - Antonina Żarnawska

W tym miejscu rozpoczęła się współpraca między Antoniną Żarnawską a firmą MS. Widząc ogromne zaangażowanie w terning, niecodzienne podejście do koni, oraz popierwające to wszystko wyniki jako firma postanowiliśmy wesprzeć ją dalszej karierze sportowej.  Dzięki budżetowi domowemu, zbiórce internetowej, wsarciu Roleski Ranch oraz firmie MS Tosia wzięła udział w zawodach.  Spędziła tam wraz z rodziną  ok 10 dni na treningach i zmaganiasch sportowych.  Skończyła kwalifikacje na 15 miejscu i tym samym zapewniła sobie występ w finale na koniu Spook an Sparkle .  Ogromnie wyoski poziom innych zawodników ale i umiejętności Tosi w rezultacie uplasowały ją na 17 miejscu na  ok 150 koni i zawodników

Po udanym występnie w USA  Tosia otrzymywała wiele telefonów i wiadomości z gratulacjami.  Portal Onet oraz  Nationale Nederlanden postanowili nakręcić reportaż o wspólnej pasji i wyjątkowej więzi między córką i ojcem.

Kliknij aby obejrzeć video.

2019

Występ na zwodach międzynarodowych  Tou Can Slide organizowanych na Roleski Ranch w konkurencji Reining pozwolił Tosi obronić  po raz drugi tytuł mistza polski na koniu Lean Brody Whis

2020

Konkurenncje sportowe Tosia rozpoczęła od międzynarodoweych  zawodów  Futurity  organizowanych Ausrii na Rancho HD Shulz.  Dzięki dwóm znakomitym przejazdom Tosia zdobyła 1 miesjce  na koniu Jac out Gunpo po raz pierwszszy w karierze mierząc się z dorosłymi w klasie Non Pro. 

Kolejne zawody Belgium Futurity odbyły się we wrześniu. Nie były one jednak pomyślne dla naszej zawodniczki.  Podczas finałowego przejazdu popełniła błąd który spowodował wyzerowanie przejazdu. Po 10 dniowym pobycie  jedyne co udało jej się przywieźć z zawodów to bagaż kolejnych doświadczeń i odbyć dużą lekcję pokory – żartuje  sama zawodniczka.

 

Październik przyniósł Misrzostwa Polski w zawodach Futurity organizowanych na terenie ośrodka  Roleski Ranch w Tarnowie. Tym razem Tosia pojechała z pełną klasą i po raz trzeci obroniła tytuł Mistrza Polski w konkursie AQH.  Oprócz tego zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Futurity w kategorii Level 1 i Level 4 na koniu Jack Out Gun. 

 

Zdjecie21 - Antonina Żarnawska

Na tym sezon zawodów się zakończył. 

Z niecierpliwością czekamy na kolejne starty i osiągnięcia sportowe

Tosia jednak nie próżnuje. Codzienie poprawia swoje umiejętności a także przygotowuje swoje konie do kolejnych zawodów:

Jack Out Gun

He-Man Out Hollywood

Hollywhisbroncogun

Opium Woodoo

 

Definicje:

AQHA  – American Quater  Horse Asosiation  – organizacja zrzeszająca hodowców  i właścicieli koni rasy American Quater Horse

NRHA – największa ogólnoświatowa organizacja zrzeszająca wszystkich jeźdźców   konkurencji

REINING – Reining Jedyna oficjalna konkurencja uznana przez związek FEI